Kontaktní údaje:

web:                           www.msstahlavy.cz

vzdělávací:                program:RVP PV

název ŠVP:               Poznáváme svět

motivační název:    „Všechno, co opravdu potřebuju znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“ Robert Fulghum

Kapacita:                   95 dětí

Počet tříd:                  4 ( Sluníčková,Kytičková,Berušková,Motýlková)

Mateřská škola Šťáhlavy byla otevřena na současné adrese  30. května 1983. Během těchto let se toho hodně změnilo.

V provozu jsou 4 třídy – Sluníčková, Kytičková, Berušková (únor 2008) a Motýlková (září 2013). Všechny třídy jsou věkově smíšené.  K výzdobě tříd i výzdobě ostatních prostor, využívají učitelky svých nápadů a prací dětí. Škola nemá samostatné ložnice ani jídelnu. Vše se odehrává na třídách. Ke školce patří velká, prostorná zahrada, která svým vybavením zláká děti ke spoustě her. Režim dne je přizpůsoben programu dětí. Pevně je stanovena pouze doba jídla. Délka odpočinku po obědě se přizpůsobuje potřebám jednotlivých dětí.

Cílem všech zaměstnanců školy je, aby zde byly spokojené a šťastné děti, které dostanou maximum podnětů a poznatků pro rozvoj svého zdraví, samostatnosti a sebevědomí.

Během celého školního roku jsou pro děti připravovány různé výchovné, kulturní a sportovní akce, včetně exkurzí do místních podniků, hospodářství, návštěvy divadel, besídky, polodenní výlety, maškarní karneval, návštěva ZOO…..

Vyvrcholením celoroční práce bývá „Pohádková cesta“ s tematickou náplní ŠVP pro všechny děti.

V zimním období probíhá 1x týdně saunování a výcvik plavání pro předškolní děti – nyní v Rokycanech.

Nabízíme i logopedické minimum a výuku anglického jazyka

Projekt  „ZDRAVÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA“  nastartoval  vytvoření podmínek pro tělesnou, duševní i společenskou pohodu dítěte po celou dobu pobytu ve škole a výchovu dětí v předškolním věku ke zdravému životnímu stylu. A i  když již nejsme zapojeni v projektu, je naší snahou uplatňovat zásady zdravého životního stylu i nadále.

Spolupráce s rodiči

Rodiče jsou o dění v MŠ soustavně informováni, jak prostřednictvím nástěnky ve vestibulu a šatnách, tak  i od učitelek a prostřednictvím www a facebookových stránek.

Ve spolupráci s rodiči pořádá škola mnoho akcí, jako např: vánoční prodejní výstavku, jarní a podzimní úklid zahrady s posezením u ohně, Den tatínků a Den matek.

by MoorfeusCZ